Spółdzielnia Socjalna Fabryka Marzeń Ceramika z Warzyc w dniach 18.10.2019 i  21.10.2019 w Domu Ludowym w Warzycach organizowała  Warsztaty ceramiczne  pt: „ Najnowsze technologie (drukowanie przestrzenne 3D) a tradycyjne rzemiosło (produkcja ceramiki) ”.

Inicjatywa dedykowana była dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W czasie zajęć uczestnicy zapoznali się z procesami tworzenia ceramiki oraz z możliwością wykorzystania drukarki 3D w jednym z etapów –  modelowania. Następnie każdy z uczestników własnoręcznie pod czujnym okiem pani prowadzącej tę część spotkania miał okazję zrobić coś z gliny, w drugiej części warsztatów królowało zdobienie przez malowanie przygotowanych wcześniej kubków. Praca z gliną uczy kreatywności, cierpliwości, organizacji,  planowania a także odpowiedzialności za wykonaną rzecz, ale przede wszystkim stanowi wspaniałą zabawę.                                                   

Na zakończenie każdy z uczestników dostał symboliczną pamiątkę wydrukowaną przez drukarkę 3D, jak również  obietnicę że gotowe prace z gliny po wypaleniu trafią do swych twórców.

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.