Grupa poszukiwaczy przygód wysłana przez niewidoczną królową została wysłana do mrocznego lasu tropem zaginionej dziewczynki w czerwonym płaszczyku…

Tak zaczęła się magiczna przygoda 7 wspaniałych młodych bohaterów w świecie baśni w czasie Nocy Bibliotek w Warzycach. Baśniowy klimat w Warzyckiej Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach zagościł za sprawą gry fabularnej Mistrz Baśni. 

Późnym wieczorem 9.10.2020 r. w ramach akcji Noc Bibliotek uczestnicy stworzyli swoich bohaterów i wyruszyli w mroczny las pełen wyzwań i niebezpieczeństw by wykazać się bystrym umysłem, siłą i zręcznością. W tą wspaniałą podróż zabrał dzieciaki Grzegorz Wieczorek wcielając się w rolę Mistrza Gry. Na ponad dwie godziny przeniósł graczy do świata wyobraźni. Oprócz świetnej zabawy, jak to w baśniach, nie zabrakło morałów. Gracze dowiedzieli się, że współpraca się opłaca i jest niezbędna by pokonać duże trudności, dowiedzieli się że nie taki wilk straszny jak go malują, dostali też surową nauczkę gdy zjedli nieznane grzyby. Po pokonaniu wielu trudności udało im się w końcu uratować dziewczynkę, a w między czasie jeszcze zjedli najlepszy sernik po tej stronie magicznego świata, zaprzyjaźnili się z groźnym wężem, pomogli pewnej kołatce, przeżyli mrożący krew w żyłach lot smokobusem i jeszcze wiele innych wspaniałych przygód, o których muszą wam opowiedzieć sami uczestnicy… Dzieci pełne emocji  i wrażeń opuściły spotkanie deklarując chęć kontynuowania przygód swoich bohaterów. Na podsumowanie spotkania wszyscy uczestnicy dostali zestaw kolorowanek z ilustracjami pasującymi do ich przygód oraz odblaski.

 

Dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce za udostępnienie gry zakupionej w ramach projektu Sezon na Planszówki . Inicjatywa „Sezon na Planszówki” jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.