2014-02-19-2422 Wład i Genow Urban„I ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci.”

6. lutego 2015 roku minęło 71 lat od dnia, w którym Pani Genowefa i Pan Władysław Urbanowie powiedzieli sobie sakramentalne „TAK” w kościele parafialnym w Warzycach. Rzadko się zdarza doczekać takiego jubileuszu, a Im się udało. W naszej świadomości zakorzenił się pogląd, że jeśli którejś parze udało się przeżyć wspólnie 50 lat to jest to sukces na miarę Nagrody Nobla. Co w takim razie powiedzieć o jubileuszu Państwa Urbanów? Jak go nazwać?

Czy państwo Urbanowie są w posiadaniu tajemniczej wiedzy jak przeżyć wspólnie tyle lat w poszanowaniu, zgodzie i zrozumieniu? Czy wypracowali jakiś przepis na udane i szczęśliwe małżeństwo? – Te pytania cisną się same na usta zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy tak dużo małżeństw się rozchodzi i rozwodzi.

Szkoda, że po raz kolejny rocznica Ich ślubu przeszła bez echa. Pamiętali o niej tylko bliscy – rodzina, sąsiedzi. A można było pomyśleć chociaż o zorganizowaniu np. spotkania Jubilatów z małżeństwami z najbliższego środowiska i potraktować to jako rodzaj terapii małżeńskiej dla wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na wiele pytań związanych z instytucją małżeństwa, bo przecież Państwo Urbanowie są jej „żywym pomnikiem”.

Jubilatom życzymy jeszcze wielu lat w zdrowiu i Opiece Bożej.

 J. Zając


1 komentarz

szejan · 06-03-2015 o 08:53

Jak zwykle, Wójt, Sołtys, Proboszcz nie popisali się.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.