Oddziały Przedszkole Szkoły Podstawowej w Warzycach mają swojego kochanego patrona Kubusia Puchatka. Z okazji jego święta 24 października Filia w Warzycach GBP w Jaśle z/s w Szebniach wraz z Rodzicami zorganizowali wielkie przyjęcie w sali Domu Ludowego w Warzycach.

Zabawę rozpoczęliśmy od pogadanki na temat Kubusia Puchatka oraz wspólnych tańców, do których nie trzeba było nikogo namawiać. Podobnie zresztą było podczas innych atrakcji. Między innymi przedszkolaki opowiadały o swoich ukochanych misiach oraz odpowiadały na liczne zagadki.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu ze świeczkami oraz śpiewu „Sto lat…”. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyniosły dla Kubusia własnoręcznie zrobione prezenty – latawce i lornetki.

W oczekiwaniu na skosztowanie tortu dzieci miały okazję zapoznać się z książką kamishibai „O Panach Palcach”, która wydana została w formie ilustrowanych kart narracyjnych. To świetne połączenie zabawy i nauki, a rymowany tekst i piękne ilustracje przybliżyły dzieciom nazewnictwo poszczególnych palców dłoni.

Po słodkim co nie co odbyły się zabawy z chustą animacyjną Klanza oraz szybki taniec „A ram sam sam”. Ale jak to z Misiem bywa… szybko się męczy i musi odpocząć, a jak wiadomo najlepiej odpoczywa się przy ulubionej lekturze, dlatego na zakończenie spotkania odczytana została historia Kubusia Puchatka zatytułowana „Sztuka”, wyjaśniająca, co i kiedy może zostać nazwane sztuką.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji urodzin Kubusia Puchatka.

E. Wieczorek

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.