W piątek 8 czerwca Wolontariusze z Fundacji Kronenberga działającej przy City Handlowej, zainicjowali program aktywizacji e-czytelniczej dla dzieci i seniorów.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach ruszył program edukacyjny wprowadzający dzieci i seniorów w tajniki e-czytania „Od czytania do programowania!
Budujemy mosty między pokoleniami!”. Inicjatorami programu byli Wolontariusze Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga w Warszawie. Spotkanie warsztatowe wzbudziło wiele emocji tak wśród dzieci jak i dorosłych uczestników e-czytania. Wolontariusze, przeprowadzili szkolenie z kompleksowej obsługi czytników ebooków PocketBook z aplikacją Legimi.
Biblioteka otrzymała od fundacji urządzenia umożliwiające dostęp do literatury także ludziom starszym, którzy ze względu na wiek i postępującą degradację wzroku, nieraz muszą zrezygnować ze swoich pasji czytelniczych w tradycyjnej formie, a ze względu na niskie dochody, nie mogą również pozwolić sobie na zakup urządzeń, które pomogłyby udoskonalić czytanie.
Integralną częścią oprogramowania tych urządzeń jest aplikacja Legimi, która zapewnia dostęp do bogatej biblioteki zawierającej najbardziej poczytane tytuły, nowości i cenioną klasykę literatury. Flagowe modele czytników PocketBook Touch Lux 3, przekazane przez Fundację Kronenberg, będą służyć czytelnikom szebieńskiej biblioteki oraz czytelnikom FGBP w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach.
Gościem spotkania dla najmłodszych i dorosłych czytelników była także Gabriela Moszczyńska – przedstawicielka służby zdrowia, która z racji zbliżających się wakacji opowiedziała zgromadzonym o bezpieczeństwie nad wodą. Dzieci mogły nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy, a dorośli na co zwrócić uwagę i jak chronić swój organizm w czasie upałów.

Dyrektor i pracownicy bibliotek publicznych gminy Jasło dziękują Wolontariuszom Fundacji Kronenberga za udział w maratonie szkoleniowym oraz za wsparcie finansowe w zakupie urządzeń.
Zapraszamy mieszkańców gminy Jasło do korzystania z nowatorskich urządzeń oraz z zajęć bibliotecznych z programowania.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.