W dniach 29-30.09.2012 w Warszawie odbył się Otwarty Puchar Polski w Judo. Na hali Torwar rywalizowało ponad 1000 zawodników i zawodniczek z całej Polski i wielu krajów europejskich. Po Mistrzostwach Polski jest to najpoważniejszy turniej w naszym kraju w którym brała udział Basia Śliwa.

Zawodniczka z Warzyc startowała w kategorii U16 (roczniki 1997-1998) do 44kg. w której było 14 zawodniczek Walki tej grupy rozpoczęły się w pierwszy dzień zawodów, w sobotnie przedpołudnie.

Szybko przeszła walki eliminacyjne i walczyła o wejście do finału. Jej przeciwniczką była Karolina Bobilewicz z TS Wiła Kraków. Po regulaminowych 4 minutach walki było 0:0, po kolejnych 2 minutach dogrywki również nie doszło do punktowanego rzutu. O zwycięstwie zdecydowali sędziowie. Niestety Basia przegrała stosunkiem 1:2 i czekała ją już tylko walka o trzecie miejsce.

Walkę o brązowy medal stoczyła z utytułowaną zawodniczką UKJ Białołęka Warszawa Joanną Janeczko. W trzeciej minucie walki rzuciła ją na ippon i wygrała walkę przed czasem zdobywając swój pierwszy medal w tak prestiżowych zawodach.

Kategorie: Sport

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.