Czy marzenia się spełniają?

W czwartkowy poranek, 11 października b.r. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach w ramach programu „Wybieram Książkę” zorganizowała dwa spotkania autorskie z Edytą Zarębską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci oraz z jej mężem Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem. Uczniowie klas od 1-3 Szkoły Podstawowej w Warzycach zgromadzili się w sali Domu Ludowego w Warzycach.

W Osobnicy spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1, a udział w nim wzięli uczniowie klas od 0 – 4. Głównym celem spotkań było zainteresowanie młodych uczestników biblioteką i książką. Pani Edyta w baśniowej kreacji podzieliła się z uczniami swoimi marzeniami z dzieciństwa. Jako mała dziewczynka pragnęła z całego serca zostać „pisaczką”, jednak najpierw musiała nauczyć się pisać i czytać. Jej marzenia spełniły się dzięki wiedzy ukrytej w książkach. Pan Robert przeczytał dzieciom fragment książki swojej żony. Dzięki jego zdolnościom interpretacyjnym głośne czytanie zmieniło się w teatralną scenkę. Uczestnicy spotkań wzięli udział również w zabawie polegającej na odgadywaniu co rysuje autorka.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę pt.„Mądra rzeka” (słowa: Edyta Zarębska, Robert Zarębski; muzyka: Robert Zarębski), której słowa zachęcają do odwiedzania bibliotek i czytania książek.
Spotkania z autorką książek przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, z pewnością pozostaną one na długo w naszej pamięci.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.