Z okazji Tygodnia Bibliotek 2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zorganizowała m. in. akcję „Czytaj, rozwiń skrzydła i leć!”. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jednak głównym założeniem, było zaznaczenie bardzo ważnej kwestii, że CZYTANIE ROZWIJA WYOBRAŹNIĘ I KREATYWNE MYŚLENIE.

Na początek placówki oświatowe w gminie Jasło otrzymały plakat
z informacją i regulaminem przystąpienia do akcji. Po zgłoszeniu się do akcji, każda placówka otrzymała plakat z informacją o udziale w akcji, prezentację zawierającą kreatywne ćwiczenia dla dzieci oraz szablon z „magicznym piórem”.
Do akcji zgłosiły się: Szkoła Podstawowa w Szebniach, Szkoła Podstawowa w Warzycach , Niepubliczne Przedszkole Smyk w Jaśle Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Trzcinicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy oraz Świetlica GOK w Niepli.
Uczestnicy wzięli udział w kreatywnych zajęciach organizowanych w swoich placówkach przez opiekunów i nauczycieli. Zadaniem uczestników było również pokolorowanie piórka, które stało się częścią WIELKICH SKRZYDEŁ WYOBRAŹNI.
Bibliotekarki ze wszystkich piórek, które dotarły do biblioteki stworzyły wielkie skrzydła, które będą przypominały mieszkańcom gminy Jasło o tym, że czytanie rozwija wyobraźnię.
GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.