Szanowni mieszkańcy Warzyc !

Nazywam się Edward Owsiak, jestem zameldowany w Warzycach i kandyduję na sołtysa Naszej miejscowości.

Zanim zdecydowałem się na ten krok, sam musiałem sobie odpowiedzieć na proste pytanie dlaczego i po co? Utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to najlepszy moment na to by poświęcić swój czas na działanie na rzecz naszej wsi.

Urodziłem się i wychowałem w Warzycach. Tu zostałem ochrzczony i chodziłem do szkoły podstawowej. Po założeniu rodziny na jakiś czas przeprowadziłem się do mieszkania zakładowego do Gamratu. Jednak bardzo chciałem wrócić do Warzyc i to marzenie spełniłem. Mam 61 lat i wraz z żoną mamy 5-ro dzieci i dwie wspaniałe wnuczki, ale mamy nadzieję na jeszcze!?

Od 23 lat prowadzę własną firmę, którą 14 lat temu przeniosłem do Warzyc. Obecnie jest to firma rodzinna w której zatrudniam 5 osób – głównie są to nasze dzieci.

Tu właśnie tkwi sedno tego pytania: dlaczego i po co chcę kandydować?

W chwili obecnej to dzieci głownie prowadzą  firmę i doskonale dają sobie z tym radę, a ponieważ od pewnego czasu większość obowiązków właśnie przerzuciłem na nich, dzięki temu w pewnych sprawach są lepiej zorientowani ode mnie.

Mam więc teraz dużo wolnego czasu, doświadczenie, mam jeszcze wiele energii do działania i chcę zrobić coś dobrego dla Naszej Miejscowości.

Ostatnią kadencję byłem członkiem Rady Sołeckiej. Było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie, ponieważ mogłem zobaczyć na czym polega praca sołtysa i jak wiele jest do zrobienia. Decyzja o moim kandydowaniu nie jest w żadnym stopniu krytyką obecnej Pani Sołtys. Nie raz mogłem przyglądać się jej pracy pomagając w realizacji jej pomysłów i wiele się od niej mogłem nauczyć. Pasjonuję się grą w szachy, działam w ramach założonego wspólnymi siłami koła szachowego – gramy w lidze szachowej. Dobrze więc rozumiem potrzebę inicjatyw społecznych wypełniających wolny czas mieszkańców.

Nie krytyka mobilizuje mnie więc do kandydowania lecz chęć działania i spojrzenie na nasze lokalne sprawy trochę pod innym kątem i z innej perspektywy – może z większą świeżością.

Po prostu – chcę zrobić coś dla Warzyc! Jeżeli uważasz, że zasługuję na Twoje zaufanie i przekonały cię moje słowa, to skorzystaj ze swojego prawa i przyjdź na wybory, nie dlatego, że musisz, lecz dlatego, że chcesz wybrać zgodnie z Twoim sercem i rozumem.

Pozdrawiam
Edward Owsiak


2 komentarze

Kazimierz · 05-04-2019 o 10:33

Edku, mój przyjacielu, życzę Ci spełnienia zamiarów, a mieszkańcom Sołectwa Warzyce takiego gospodarza.

Bogusław · 07-04-2019 o 02:29

Edziu – znamy się od szkoły podstawowej. Zawsze jak pamiętam, miałeś mądre marzenia czyli takie, które przy pewnej dozie wysiłku mogły się spełnić. I spełniały się po kolei. A że Twoje korzenie od pokoleń są związane z Warzycami – znasz ludzi i ich problemy jak mało kto. I teraz, kiedy kandydujesz na sołtysa naszej pięknej wioski i dobrych ludzi ją zamieszkujących – masz szansę – bazując na sporym doświadczeniu – dokonać dobrych wielkich rzeczy ! Czasy się zmieniają i prezydentami zostają ludzie biznesu. To dobra zmiana. Tego właśnie życzę Tobie – zostań pierwszym człowiekiem Warzyc – ich godnym reprezentantem. Pod Twoim “berłem” Warzyce są w stanie osiągnąć znacznie więcej !

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.