W przeddzień walentynek w sali domu ludowego w Warzycach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę. Uczestnicy wykonali kwiatowe serduszka, które później mogli przekazać ukochanej osobie. Nic nie sprawia większej radości jak własnoręcznie wykonana praca. Podczas warsztatów Panie Bibliotekarki odczytały opowiadanie „O Wilku, który chciał się zakochać”. Rozmawialiśmy również o uczuciach, oraz jak można rozpoznać osobę zakochaną.

Kolejny tydzień i kolejne ciekawe warsztaty, tym razem spotkanie z teatrem Kamishibai i historią „Mój przyjaciel Kemushi”, która jest nawiązaniem do przyrody i jej przemian, mówi o tym czym jest tożsamość i przemijanie. Poetyckiemu tekstowi towarzyszyły piękne, utrzymane w stylu orientalnym ilustracje wybitnej ilustratorki Mandany Sadat. Dzieciaki miały okazję, nie tylko oglądać papierowy teatr, ale także sami wykonali swoje małe Kamishibai. Tworzyli ilustracje do wiersza „Kaczka Dziwaczka” Jana Brzechwy, lub swoje równie interesujące historie, a osoby, które chciały, mogły zaprezentować je wszystkim pozostałym.

Ferie z Biblioteką, to także  Warsztaty Czekoladowe w  M. Pelczar w Pijalni Czekolady w Korczynie. Uczestnicy dowiedzieli się o historii kakao i produkcji czekolady, mogli zasmakować owoców kakaowca, różnych rodzajów czekolad, oraz bakalii, którymi są nadziewane. Spróbowali także swoich umiejętności w wykonaniu własnej tabliczki czekolady oraz lizaka.

Ostatnie spotkanie zatytułowane „Płynie Wisła płynie” to warsztaty edukacyjne z zakresu segregowania śmieci.  Kolejna inscenizacja Kamishibai „Bajka o Wiśle” nie tylko ukazuje piękno i różnorodność naszej polskiej Królowej Rzek, ale także to opowieść o odwadze i ciekawości życia, które są niezbędnymi elementami aby osiągnąć cel. Jest również zaproszeniem w podróż od Źródeł ku Nieznanemu aż po wymarzony Cel. Uczestnicy spotkania przeobrazili się w rzekę za pomocą folii malarskiej. Zbierali porozrzucane po sali śmieci, a następnie w „porcie” dokonali segregacji wszystkiego co wchłonęła rzeka. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonały, rybki i żółwie i ośmiornice, które wylądowały w czystej wodzie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za aktywną obecność na zajęciach. Życzymy powodzenia w nauce i do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

E. Wieczorek

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.