W niedzielę 24 września 2017 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Warzycach, z inicjatywy Koła Szachowego, odbył się III Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Jasło.

Nagrody dla najlepszych zawodników ufundowane zostały przez: Wójta Gminy Jasło Stanisława Pankiewicza oraz firmy: EURO – WIN Mariusz Wójtowicz, CREOLINE Przemysław Wietecha, EDEX Edward Owsiak, Pizzerię MAJKA2 Witold Skowron i BANK PKO S.A. Oddział w Jaśle.

Serdeczne podziękowania należą się Dyrekcji, Pracownikom oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Warzycach za udostępnienie i przygotowanie sali, serwisu kawowego i poczęstunku oraz pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

W turnieju wzięło udział 86 miłośników szachów z naszego regionu. Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w dwóch grupach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Lucjan Walczak.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Grupa A  OPEN

  1. Paweł Świder
  2. Patryk Mrozowski
  3. Daniel Kopczyk

Najlepsza zawodniczka w turnieju: Oliwia Mirowska

Najlepszy zawodnik z Gminy Jasło: Adam Gościński

Najlepszy junior z Gminy Jasło: Kamil Błasik

Grupa B

  1. Michał Guzik
  2. Kamil Kucza
  3. Marcin Wolak

Najlepsza juniorka w turnieju: Katarzyna Szura

Najlepszy junior z Gminy Jasło: Bartosz Walczak

Najmłodszy zawodnik w Turnieju: Albert Frydryk ur. 2011 r.

Zwycięzcy mieli możliwość wyboru nagród ufundowanych przez sponsorów imprezy. Na zakończenie zawodów, spośród wszystkich uczestników zostały wylosowane nagrody pieniężne ufundowane przez Bank PKOA S.A. Oddział w Jaśle, w grupie OPEN 100 zł otrzymał Stanisław Białas, w Grupie B 50 zł otrzymał Dawid Wolak.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Jasło, jak również na cotygodniowe środowe spotkania szachowe w Domu Ludowym w Warzycach od godz. 17.00.

Edward Owsiak

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.