Już po raz trzeci w Zespole Szkół w Warzycach odbyło się spotkanie autorskie promujące poezję Pana Jana Wróbla. To już III tomik wydany nakładem rady rodziców, przy wsparciu uczniów i nauczycieli, a szczególnie Pani Lidi Witkowskiej, która koordynuje prace przy powstawaniu „Rymowanek Pana Kościelnego”.

Spotkanie odbyło się 25 maja 2012 r. W auli zebrała się na nim jak zawsze liczna grupa uczniów, rodziców i mieszkańców. Całość spotkania uświetniły występy wokalne i taneczne młodzieży szkoły podstawowej oraz gimnazjum oraz wystawa ostatnich rzeźb Pana Wróbla, który oprócz tego, że jest poetą, wykonuje piękne tradycyjne rzeźby.

Pan Jan Wróbel odczytał wiele wierszy, zarówno tych poważnych, z moralizatorską nutą, dotyczących jego przemyśleń i spostrzeżeń na temat otaczającego świata i aktualnych wydarzeń, jak również tych z odrobiną humoru i żartu, co jest również bardzo bliskie Panu Janowi, o czym doskonale wiedzą jego przyjaciele i znajomi. Większa część tych wierszy, jak sam określił, pochodziła z dopiero powstającego tomiku IV i nigdzie nie była jeszcze prezentowana. Publiczność słuchała w skupieniu i uwadze.

Na zakończenie Pan Jan podpisywał egzemplarze swojego nowego tomiku, nie brakowało chętnych na specjalną dedykację.

 

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.