tworczosc1

W dniu 13. kwietnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle, odbył się IX Wieczór Twórczości Młodych. To spotkanie przyciąga rokrocznie sporą liczbę młodych ludzi – gimnazjalistów i licealistów – którzy chcą zaprezentować swoją różnorodną twórczość na forum publicznym w czytelni biblioteki. Wieczór Twórczości Młodych nie ma formy konkursu, jego uczestnicy chcą być wysłuchani, a nie oceniani i dlatego jest ich tak wielu.

Zebranych powitała dyrektor, pani Grażyna Jędryczka. Wyraziła ogromną wdzięczność wszystkim, którzy zechcieli przyjść i podzielić się swoimi pasjami z innymi.

W naszej szkole znalazła się również grupa gimnazjalistów, która ma pasje i zainteresowania, i chce je pokazać innym.

Z klasy I gimnazjum, swoje pasje związane ze śpiewaniem, prezentowała Paulina Pawluś. Wykonała ona piosenkę „Lipka zielona” w przepięknym stroju ludowym.

Z klasy II gimnazjum swój talent twórczy zaprezentowała Aleksandra Chmiel. Zebranym w bibliotece odczytała trzy utwory poetyckie swojego autorstwa. Miniwystawę prac wykonanych z origami miał Mateusz Syrek. Opowiedział o swojej pasji układania dzieł sztuki z odpowiednio złożonych karteczek papieru. Kacper Betlej zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze, a Dominik Betlej z klasy III gimnazjum – na ustnej harmonijce. Obaj chłopcy stworzyli na potrzeby spotkania w bibliotece zespół, który wykonał wiązankę utworów z rodzaju country „Red river”, Rio Bravo” i „O Susanah”.

Dodatkowo Paulina, Kacper i Dominik wystąpili w strojach ludowych, gdyż są członkami zespołu „Jaślanie”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu. Opowiedzieli o swojej przygodzie z zespołem, o tańcach, jakie wykonują, o wyjazdach zagranicznych i koncertach. (Należy dodać, że w zespole „Jaślanie” tańczy siedmiu gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Warzycach.)

Wszyscy uczestnicy Wieczoru Twórczości Młodych spotkali się z niezwykle miłym przyjęciem zgromadzonej w bibliotece publiczności i usłyszeli wiele ciepłych słów od swoich rówieśników.

Źródło: Zespół Szkół w Warzycach

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.