W dniu 28 stycznia w sali Domu Ludowego w Warzycach zaprezentowano Jasełka przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Warzycach, Sołtysa, Radę Sołecką oraz Radnych przy dużym wsparciu chóru Laurentii. Na spektakl przybyli tłumnie mieszkańcy wypełniając salę po brzegi. Blisko 20 aktorów przedstawiło historię narodzin Jezusa Chrystusa od zwiastowania, przez przybycie pasterzy, trzech króli, postępki złego Heroda, aż po czasy współczesne i drogę każdego człowieka do boskiej szopki. Pomiędzy poszczególnymi scenami chór odśpiewywał kolędy wprowadzając podniosły nastrój.  

Reżyserem przedstawienia była Pani Lidia Witkowska,  chór Laurenti wystąpił pod batutą Mateusza Gałuszki, natomiast  oświetleniem kierował  Łukasz Michnal.

Opowiedziana historia przeplatała elementy humorystyczne oraz poważne i podniosłe. Jak podkreślił Ks. Daniel Kosiba po przedstawieniu stanowiła nie tylko ucztę duchową ale przede wszystkim ucztę kulturalną.

Po występie uczestnicy wspólnie kolędowali razem z chórem i aktorami przy poczęstunku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Wśród zaproszonych gości na spektaklu była Poseł na Sejm RP – Maria Kurowska, która również gratulowała aktorom wspaniałego występu. Nie zabrakło również przedstawiciela Urzędu Gminy, obecna była Małgorzata Dubiel Sekretarz Gminy oraz ks. Kanonik Tadeusz Sabik.

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.