I Gminny Plener Malarski im. Zbigniewa Kolanko pn. Jesienne inspiracje naszym regionem odbył się 11 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Szebniach.

Młodzi  artyści przybyli na Plener ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych
z Niepli, Opacia, Warzyc, Trzcinicy i Szebni.

Uczestniczyło w nim 25 uczniów oraz 6 opiekunów.

Plener nie odbyłby się bez pomocy Gminy Jasło i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, Szkoły Podstawowej w Szebniach oraz pomocy młodej malarki Magdaleny Podkulskiej.

Spotkanie miało na celu przedstawienie aktualnych tendencji we współczesnej sztuce polskiej oraz promowanie poprzez malarstwo  piękna zabytków regionu jasielskiego.

Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią, uzyskując w swoich dziełach malarskich, inspirowanych jesienną przyrodą, zabytkami, architekturą i życiem mieszkańców gminy Jasło, niepowtarzalne obrazy.

Komisja konkursowa nagrodziła następujące prace uczniów:

I miejsce i statuetkę otrzymała – Paulina Rozmus –  Szebnie

II miejsce – Emilia Gotfryd – Opacie, i Natalia Kuchta – Warzyce

III miejsce – Zuzanna Rybka- Trzcinica i Gabriela Rec – Niepla

Ponadto Jury przyznało 6 wyróżnień dla: Zuzanny Juszczak – Warzyce, Marzeny Wiecheć – Trzcinica, Sandry Wachowicz – Opacie, Eryka Gałuszki – Szebnie, Zuzanny Bieszczad –Niepla  i Martyny Polak – Szebnie.

Na wystawę poplenerową organizatorzy zapraszają do auli SP w Szebniach  do 31 października 2017 r. , następnie do 30 listopada prace będzie można oglądać w czytelni GBP w Jaśle z/s w Szebniach.

Dyrektor i współpracownicy GBP w Jaśle z/s w Szebniach oraz dyrektor SP  w Szebniach składają serdeczne podziękowania dla Pana Stanisława Pankiewicza – wójta gminy Jasło, za objęcie patronatem całego przedsięwzięcia oraz  dla wszystkim, którzy pomogli w realizacji pleneru, a w szczególności Paniom Magdalenie Podkulskiej, Teresie Świszcz i Wioletcie Zygmunt.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

 

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.