We  współczesnym świecie obsługa komputera, czy Internetu jest niezbędną umiejętnością w codziennym życiu. Wiadomo, nie od dziś, że Internet daje olbrzymie możliwości korzystania z różnych źródeł wiedzy oraz bardzo szybki dostęp do pozyskiwania informacji, jest środkiem, bez którego trudno funkcjonować w świecie wiedzy i nie tylko. Daje możliwość kontaktów z rodziną w kraju i za granicą. To wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu.

Na przełomie  listopada i grudnia w Filii w Warzycach Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach kolejny już raz odbyły się warsztaty pod hasłem „Nie bój się myszy”. Zorganizowane zostały w dwóch zakresach: podstawowym – dla nowych uczestników, oraz zaawansowanym – dla osób już wcześniej uczestniczących w kursach.

Wszyscy, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach mieli możliwość nabycia podstawowych oraz bardziej zaawansowanych umiejętności posługiwania się komputerem w praktycznych zastosowaniach, takich jak: sporządzanie i formatowanie dokumentów w edytorze tekstu, założenie poczty oraz wysyłanie listów elektronicznych wraz z załącznikami, wyszukiwanie informacji i przeglądanie stron internetowych, korzystanie ze sklepów i banków internetowych, obsługa komunikatorów, posługiwanie się mapami i wyznaczanie trasy oraz wiele innych.

Przede wszystkim jednak, uczestnicy kursu mogli przełamać swoje obawy przed pracą z komputerem. W trakcie zajęć każdy korzystał z własnego komputera oraz otrzymał materiały szkoleniowe. Program warsztatów obejmował  5 spotkań 2 godzinnych dla grupy podstawowej oraz 4 spotkania 2 godzinne dla zaawansowanej.

Zajęcia były prowadzone były przez informatyka gminnej biblioteki. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymali zaświadczenia potwierdzające nabyte umiejętności.

 

Filia w Warzycach GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.