Niebawem w gminie Jasło swoją działalność rozpoczną lokalni Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans. Zespół Latarników składający się z bibliotekarza i dwóch wolontariuszy powstał przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

Zgodnie z zamysłem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenia “Miasta w Internecie” Latarnicy, to animatorzy wspierający pokolenie 50+ w nauce i obsłudze komputera, Internetu i innych urządzeń elektronicznych. Nasz zespół bierze udział w szkoleniach uprawniających  do podjęcia funkcji Latarnika w gminie.

Mieszkańcy gminy Jasło z pokolenia 50+ znają już naszych Latarników, gdyż  prowadzili oni dla nich warsztaty z podstaw obsługi komputera od marca do lipca 2012 r. Teraz przygotowani profesjonalnie i wyposażeni w dodatkową wiedzę o tym, jak jeszcze skuteczniej zachęcić starsze osoby do poruszania się w cyfrowym świecie poprowadzą od października kolejną edycję warsztatów komputerowych pt. „Nie bój się myszy!”

Projekt w dużym stopniu pozwoli by pokolenie 50+ miało szansę na bezpłatne korzystanie z komputerów, Internetu i innych zasobów co zapobiegnie wykluczeniu cyfrowemu i ułatwi komunikowanie.

Zapisy w GBP w Szebniach pod nr tel. 134428366 lub Filiach GBP w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach. Zapraszamy.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.