Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej filie w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach są partnerami zadania Instytutu Książki w Krakowie w programie pn. „Mała książka-wielki człowiek”. Program skierowany jest do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców.
W ramach realizacji projektu uczestnicy otrzymają „Kartę Małego Czytelnika” wraz  z naklejkami oraz książki „Pierwsze wiersze dla…” wraz z broszurą i wyprawką czytelniczą dla uczestnika programu.

Zajęcia w naszych Bibliotekach rozpoczną się pod koniec sierpnia br.
Akcja społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe „wyprawki czytelnicze”.
Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię.
Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu maluszkowi, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

Bądź blisko i czytaj dziecku już od urodzenia, bo ,,mała książka to wielki człowiek”!
Zapraszamy rodziców i opiekunów trzylatków do udziału w akcji czytania dla swoich pociech. Zapisy w Bibliotekach Publicznych gminy Jasło do końca  sierpnia. Liczba miejsc ograniczona.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.