Troje dzieci zapisanych do warzyckiej biblioteki które przeczytało najwięcej książek w 2011 r. uczestniczyło w wyjazdowych warsztatach w Teatrze Maska w Rzeszowie. Młodzi czytelnicy mieli okazję zobaczyć sztukę w reżyserii Ewy Piotrowskiej, w scenografii Anny Chadaj, choreografii Marty Bur oraz oprawie  muzycznej Wojciecha Błażejczyka pt.  „Mała syrenka”.

Wyjazd ten organizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, Filia GBP w Trzcinicy, Koło Gospodyń Wiejskich w Szebniach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy w ramach projektu Fundacji Wspomagania Wsi – Pożyteczne ferie 2012.

1 lutego 2012 r. 50 osobowa grupa dzieci i młodzieży odwiedziła rzeszowski teatr. Sztuką teatralną, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Mała syrenka” zachwycili się zarówno młodzi widzowie jak i opiekunowie.

Historia małej syrenki należy do najpiękniejszych opowieści H.Ch. Andersena. Opowiada ona o podwodnym świecie syren. Dowiadujemy się z niej, co jest największą wartością w życiu. Główna bohaterka chcąc być bliżej ukochanego, poświęca swój piękny głos i możliwość przebywania w uroczych podwodnych głębinach z siostrami i babcią. Syrenka oddaje wszystko dla własnych pragnień, szczęścia i miłości do ukochanego księcia Filipa. Przedstawienie uczy, że każde dobro zostaje kiedyś nagrodzone.

Lekcja teatralna przeprowadzona przez Ewę Mrówczyńską aktorkę z Teatru Maska miała na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z tajnikami sztuki teatru, a w szczególności teatru lalek. Dzięki tym warsztatom grupa mogła poznać pracę aktora nie tylko scenicznego, ale także lalkowego. Dzieci i młodzież dowiedziały się także, jak należy się przygotować do występu oraz poznały kilka ćwiczeń, które pomagają w emisji głosu.
Dyrektor i pracownicy GBP w Jaśle z/s w Szebniach serdecznie dziękują pracownikom teatru za ciepłe i życzliwe przyjęcie grupy.

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.