Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku przez Prezydenta RP, została zainicjowana poematem Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2017 roku to Wesele Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą Narodowego Czytania.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filia w Warzycach, Świetlica GOK w Warzycach oraz Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Warzycach byli współorganizatorami kolejnego już Narodowego Czytania w Warzycach, które odbyło się 7 września b.r. w Domu Ludowym.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania Listu inaugurującego akcję Prezydenta RP Andrzeja Dudy, oraz przybliżenia uczestnikom życiorysu Stanisława Wyspiańskiego wraz z wprowadzeniem do samego Wesela. Następnie przystąpiono do odczytania fragmentów kolejnych aktów  dramatu przez: uczniów z gimnazjum, pracowników gminnej biblioteki, nauczycielki polonistki, lokalne poetki oraz pracownicę Świetlicy. Odpowiednie stroje uczestników,  sceneria towarzysząca weselu, zastawiony stół z domowym chlebem, ciastem  konfiturami, nie mogło zabraknąć również proziaków, zaprezentowany fragment filmu „Wesele” pozwoliły wszystkim przybyłym poczuć ten klimat wesela i przenieść się w dawne czasy. Dopełnieniem spotkania był występ młodzieży z zespołu Jaślanie, którzy zatańczyli Krakowiaka.

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.