Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach i jej filie uczestniczą w Narodowym programie Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”,  którego operatorem jest Biblioteka Narodowa.

Program został skierowany do bibliotek publicznych na zakup książek, multimediów, publikacji nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

Realizując tegoroczne dofinansowanie wzbogaciliśmy zbiory o nowe wydania utworów, opracowania dotyczące życia i twórczości wybitnych polskich literatów – patronów kolejnych lat jubileuszowych, ustanawianych corocznie przez aklamację – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Zakupiliśmy wydawnictwa Zbigniewa Herberta, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Leopolda Tyrmanda oraz nowości wydawnicze dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób sprawnych inaczej.

Całość zrealizowanego zadania w ramach programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” wynosi 19 200,00 zł.

Księgozbiór bibliotek publicznych gminy Jasło powiększył się o ponad 1400 wydawnictw.

Zapraszamy do korzystania z nowości wydawniczych w GBP w Jaśle z/s w Szebniach i jej FGBP w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach.

S. Ablewicz, GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.