O tym, że język, słowa i książki to doskonały temat do dobrej zabawy przekonały się
dzieci uczestniczące 27 i 28 maja w spotkaniach z Panem Poetą. Każda z jego książek to humorystyczna historia, którą dopełniają ręcznie malowane ilustracje i morał, wynikający z treści. Książki te uczą jak akceptować siebie i innych, jak być życzliwym i szczerym by świat, w którym żyjemy był piękny.

Autor ze swoim SHOW zawitał do Biblioteki w Trzcinicy, do Przedszkola w Osobnicy oraz do Szkół Podstawowych w Warzycach i Szebniach. Nie przybył on jednak sam, w spotkaniach towarzyszyli mu bohaterowie jego książek min: Kura co tyła na diecie, Paw co ogon miał z przyjaźni oraz Kaczka co przebrała miarkę. 

Spotkania były pełne humoru i dobrej zabawy. Pan Poeta zabrał wszystkich uczestników nad szumiące kolorowe morze, dzieci miały także okazję nakarmić bardzo głodną kurę, a na zakończenie każdy z uczestników wykonał balonową sowę.

Wszystkim dzieciom, ich wychowawcom i opiekunom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, a Panu Poecie za mnóstwo frajdy i śmiechu.

Organizatorem spotkań była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach. Spotkania odbyły się w ramach projektu „Łączy nas książka” – dofinansowanego z programu
„Partnerstwo dla książki” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

 

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.