W czasie Wielkiego Postu Caritas zwraca uwagę na seniorów i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Tegorocznej akcji towarzyszy hasło “Czas Miłosierdzia”, które przypomina, że Wielki Post oraz następujący po nim Tydzień Miłosierdzia to szczególny okres w roku dla wszystkich chrześcijan. 

Miłosierdzie to drogowskaz w nauczaniu wszystkich Kościołów. Jest ono szczególnym rodzajem miłości – solidarnością z tymi, którzy mierzą się z trudnościami; współczuciem, życzliwością, okazaniem pomocy WSZYSTKIM , KTÓRZY JEJ POTRZEBUJĄ. Miłosierdzie to bycie na co dzień Miłosiernym Samarytaninem. Miłosierdzie jest darem serca. Parafialny Zespół w Warzycach dzięki ofiarności wielu Darczyńców z Krakowa, Bierówki i Warzyc w dniach 19-23.marzec 2021 r. zorganizował akcję Pomocy naszym najmładszym parafianom. Przekazano 12 paczek z ubrankami dla dzieci ( kaftaniki, spodnie, dresy, bluzy, śpioszki, koszulki, kurtki, kombinezony, zabawki, jak również wózek spacerowy, krzesełko + stolik do karmienia, kolorowe maty, materace, kołderki,śpiwory, koce, pościele do łóżeczka). Dwóch parafian ofiarowało również meble i fotele. Do odbioru są jeszcze łóżeczka.

Dziękujemy Pani Sołtys Bierówki ,Panu Sołtysowi Warzyc i Panu Stanisławowi Wilk za poświęcony czas i pomoc w transporcie darów oraz przy rozwożeniu paczek.

Przewodnicząca PZC
KATARZYNA MAGUDA

Kategorie: Caritas

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.