W poniedziałkowe południe uczniowie oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Warzycach zgromadzili się w sali Domu Ludowego by obejrzeć autorski spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie pt. „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Spotkania z teatrem dofinansowane przez MKiDN dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach z programu “Partnerstwo dla książki” zadanie “Wybieram książkę.

Młodzi widzowie zapoznali się z szalonym Profesorem Książeczką, który wprowadza ich w świat wyobraźni. Sam Profesor wszystko zapisuje swoim magicznym kolorowym piórem i chowa wszystko do swej teczki. Każda myśl przerodziła się w spotkanie z  Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem oraz Misiem Chrapcio. Profesor Książeczka nie miał pojęcia, że bajki ukryte w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, później na regały wielu bibliotek, a następnie do domów wszystkich dzieci. Gdyby nie mali widzowie, którzy opowiedzieli o takim miejscu jak biblioteka, Profesor zrozumiał wreszcie, że może jeszcze stać się znanym pisarzem.

“Jak wyglądałby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardziej ubogi. Nie moglibyśmy za każdym razem z łatwością sięgnąć po kolejną, ciekawą lekturę. Być może na dobre pochłonąłby nas Internet. A co stałoby się wówczas z naszą wyobraźnią i kreatywnością? Biblioteka to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z literaturą, ale nie tylko… to tutaj możemy uczestniczyć w ciekawych spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych.” (TEiP “Maska”)

E. Wieczorek

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.