05. czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Warzycach odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Został on przeniesiony na późniejszy termin ze względu na wizytę młodzieży z Wielkiej Brytanii w naszej szkole.

Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy od godziny 14.00. Pierwszym akcentem uroczystości było uhonorowanie przez Senator Alicję Zając, Wójta Gminy Jasło Stanisława Pankiewicza, honorowym medalem – „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Medal przyznaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wyróżniającym się w działaniach o charakterze kulturalnym, historycznym i społecznym.

Program artystyczny przewidziany na ten dzień rozpoczęli uczniowie gimnazjum prezentując się w tańcu narodowym polonezie. Po nich wystąpili nasi najmłodsi – przedszkolaki. Przygotowali inscenizację artystyczną dla Mamy i Taty z okazji ich święta. Tańcem, wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie za rodzicielski trud. Jako kolejni wystąpili uczniowie kółka teatralnego dla klas I – III szkoły podstawowej. Przedstawili własne interpretacje bajek Jana Brzechwy. Mogliśmy wysłuchać również popisów wokalnych naszych uczniów. Znane piosenki usłyszeliśmy w wykonaniu Karoliny Polak, Igora Gacka oraz Pauliny Pawluś. Grupa uczniów uczęszczająca na zajęcia wokalno – taneczne zaprezentowała piosenki i układy choreograficzne. Podziwialiśmy grę na fletach naszych najmłodszych uczniów.

Przez cały czas trwania Pikniku Rodzinnego towarzyszyli nam strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warzycach. Zabezpieczali teren i pokazali, jak odbywa się wydobycie osoby poszkodowanej z samochodu biorącego udział w wypadku drogowym.

Dużą atrakcją dla najmłodszych okazały się dmuchane zjeżdżalnie i koniki huculskie. Uczniowie Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, pod okiem opiekuna, malowali twarze. Udzielali również rad dotyczących makijażu.

Rada Rodziców serwowała przepyszne ciasta, napoje, lody, watę cukrową, popcorn, swojski chleb ze smalcem, proziaki oraz grillowane kiełbaski. Kuchnia polowa przygotowała dla gości odwiedzających nasz Piknik Rodzinny grochówkę, bigos oraz strogonowa. O zdrowym odżywianiu i możliwościach zrzucenia zbędnych kilogramów mogliśmy porozmawiać z lekarzem dietetykiem z Natur Haus.

Ogromną atrakcją naszej imprezy była loteria fantowa jak również występ zespołu pieśni i tańca oraz kapeli „Jaślanie”. Mogliśmy w ich wykonaniu obejrzeć tańce narodowe i regionalne. Gościliśmy zespół na terenie naszej szkoły dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu.

Celność swojego oka można było sprawdzić na strzelnicy pod fachowym okiem Edwarda Owsiaka, właściciela sklepu myśliwskiego EDEX w Warzycach. Został również zorganizowany turniej rodzinny o puchar „CEBULI” i wiele innych konkurencji sportowych.

Piękna pogoda, miła atmosfera, uśmiechy na twarzy i zadowolone miny dopełniły krajobrazu naszego szkolnego święta, które zakończyło się dla młodzieży szkolnej około godziny 19.00. Ostatnią atrakcją tego dnia była zorganizowana przez Radę Rodziców zabawa ogrodowa dla dorosłych, która zakończyła się o godzinie 23.00.

Źródło: http://zswarzyce.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=695

Kategorie: Wyróżnione

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.