Szanowni Państwo, już po raz trzeci udało się nam zorganizować w Warzycach imprezę pt. „Warzyckie Sobótki”. 

 Za pierwszym razem była to nasza oddolna inicjatywa inspirowana tylko naszą chęcią i własnymi środkami. Obecnie, już od dwóch lat jest ona wpisana w program imprez gminnych – za co jesteśmy wdzięczni Panu Wójtowi, gdyż mamy przez to większe możliwości działania. Staramy się, aby za każdym razem zapewnić naszym mieszkańcom oraz przybyłym gościom, jak najlepszą zabawę i rozrywkę. Wiemy, jak bardzo po tym trudnym okresie pandemii i izolacji, tej normalności ludziom potrzeba i brakuje. Starsi ludzie zapewne pamiętają, nie tak dawne czasy, kiedy „na Jana” paliły się ogniska, a ludzie zbierali się przy nich tańcząc i śpiewając. Jest to tradycja, którą chcemy pielęgnować i zachować dla kolejnych pokoleń. Panu Bogu jesteśmy wdzięczni za ładną pogodę, bez której nawet najlepiej przygotowana impreza plenerowa nie może się udać.
Będąc Sołtysem, jestem naprawdę wdzięczny, że z tak wspaniałą grupą ludzi przyszło mi współpracować. Mając do pomocy Koło Gospodyń Wiejskich, Straż Pożarną, sportowców z LKS-u, a przede wszystkim wybraną przez Was Radę Sołecką oraz Radnych, jesteśmy w stanie podjąć każdą inicjatywę i poprowadzić ją, dostarczając Państwu jak największej przyjemności.
Pragnę podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania „Warzyckich Sobótek 2022”. Za to, że poświęcili swój cenny czas na wielogodzinne przygotowania. Za upieczone ciasta, kiełbaski, bigos, grochówkę, za fenomenalne robione przez nasze Panie zapiekanki, które z imprezy na imprezę cieszą się coraz większą popularnością. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pełnili dyżury w kuchni oraz przy stoiskach z ciastem i napojami.
Trudno wszystkich wymienić, bo tych osób jest bardzo wiele, niektórzy chcą pozostać anonimowi. Chciałbym podziękować Pani Bogusi Rzegockiej za wsparcie naszej działalności i okazaną nam życzliwość. Dzięki Pani wsparciu mogliśmy zrealizować nasze cele i zamierzenia.
Serdeczne dzięki Marcie Bartuś oraz Beacie Buczyńskiej za pomoc i instruktaż w wiciu wianków, w konkursie na najpiękniejszy “Wianek Świętojański”. Ewie Wieczorek za koordynację i pilnowanie regulaminowego przebiegu konkursu, który w tym roku wzbudził ogromne zainteresowanie, można śmiało powiedzieć, że brakło przygotowanych przez nas materiałów, z których uczestnicy wykonali aż 15 wiązanek.
Dziękujemy Ewie i Grzegorzowi Wieczorkom, którzy prowadzą naszą stronę internetową oraz Facebooka Warzyc, przygotowują plakaty, prowadzą dokumentację fotograficzną wszystkich naszych poczynań – dzięki czemu wszyscy, którzy osobiście nie mogą uczestniczyć mają możliwość oglądać relacje.
Jeszcze raz z całego serca składam wszystkim ogromne podziękowania! Każdy wie, jaką cegiełkę do tego dołożył i jestem mu za to bardzo wdzięczny.
Sołtys wsi Warzyce Edward Owsiak
Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.