W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zorganizowała we wszystkich swoich bibliotekach zajęcia teatralne dla dzieci.  Miały one na celu  rozwijanie postawy twórczej, koordynacji i sprawności ruchowej młodych uczestników, jak również kształtowanie zainteresowania aktorstwem.

Warsztaty poprowadziła Katarzyna Krawiec – animator kultury o specjalności: teatr. Uczestnicy wzięli udział w niezwykłej przygodzie. Wraz z Leśną Rusałką, poszukiwały jej zaginionego naszyjnika. Wspólnie przemierzały rzeki morza i oceany. W Krainie Rzeczy Zagubionych spotkały Urzędnika, którego poprosiły o pomoc w odnalezieniu zguby. Nie było to proste, ponieważ musiały one rozwiązać zagadki z „kapuścianej głowy”. Urzędnik jednak nie znalazł naszyjnika w swoim biurze. W dalszą podróż uczestnicy wyruszyli z córką Kapitana Tęczowego Statku. Zabrała ona uczestników do Krainy Bajek. Rusałka wraz z dziećmi postanowiła udać się po pomoc do Królowej Bajek, ale żeby dostać się do zamku dzieci musiały skonstruować pojazdy, w których pokonają wielkie bagna.  Gdy już dotarły do Królowej, okazało się, że w jej krainie rozsypał się magiczny proszek i wymieszały się wszystkie bajkowe postacie. Poprosiła dzieci oraz Rusałkę o pomoc, a w  zamian obiecała, że odnajdzie jej naszyjnik. Uczestnicy pomogli zaprowadzić porządek w Krainie Bajek a Królowa za sprawą czarodziejskiej różdżki odnalazła naszyjnik Rusałki.

Po bardzo ciekawej i wyczerpującej podróży uczestnicy opuścili świat fantazji  a Rusałka podziękowała wszystkim za pomoc w odnalezieniu bursztynowego naszyjnika.

Zajęcia odbyły się w dniach od 8 do 9 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej w Osobnicy, Zespole Szkół w Warzycach, Filii GBP w Trzcinicy a w ramach NOCY BIBLIOTEK odbyły się one również w bibliotece w Szebniach.

Warzyce

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.