Nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazała się właśnie przejmująca powieść dla młodzieży „Między światłem a ciemnością” Oliwii Więcek. Powieść jest debiutem młodej, 21-letniej autorki, mieszkającej w Warzycach.

Kiedy kochasz naprawdę, nic nie jest niemożliwe 

Szesnastoletnia Julia dowiaduje się, że choruje na nowotwór. Diagnoza nie pozostawia żadnych  złudzeń: zostało jej najwyżej pół roku życia. Czy dziewczyna pogrąży się w rozpaczy? A może uda jej  się żyć każdą chwilą, która jej została? I czy śmierć na pewno będzie oznaczała dla niej koniec życia? 

Życie przemija za szybko. Nim się obejrzysz, stoi przed tobą  kostucha z listem, w którym jest napisana data Twojej śmierci.  Wtedy rozmyślasz, czy dokonałeś tego, co sobie w dzieciństwie  wyznaczyłeś. Rachunek sumienia. Bieg po prawdziwe życie  
został zatrzymany. Witaj, śmierci? –pomyślała. Siedziała w  długim korytarzu, czekając na ostateczny wyrok. Patrzyła na  dyplomy wiszące na jasnozielonych ścianach, ich zdaniem było  uspokojenie pacjenta. Ona nie była spokojna. Co jakiś czas  zerkała na siedzącą obok mamę. Czuła rosnący w niej smutek i  ból. Czas stał w miejscu. Nie mogła doczekać się, aż wywołają  jej nazwisko. Chciała już usłyszeć: „Pani Julia Szeword”, wejść  do gabinetu i poznać diagnozę. 

Oliwia Więcek – urodziła się w 1999 roku, mieszka w małej miejscowości na Podkarpaciu. Jest  absolwentką technikum fotograficznego. Od dziecka interesowała się wykonywaniem zdjęć, a od  pięciu lat pasjonuje się pisarstwem. Już jako dziewczynka wymyślała historie, które opowiadała  swojemu młodszemu bratu na dobranoc. Rozwijana z wiekiem umiejętność kreowania fabuły i  bohaterów zaowocowała pierwszymi próbami pisarskimi. „Między światłem a ciemnością” jest jej  debiutem literackim. 

Więcej informacji o książce na: 

https://zaczytani.pl/ksiazka/miedzy_swiatlem_a_ciemnoscia,druk 

oraz na oficjalnej stronie autorki: 

https://www.facebook.com/Oliwia-Więcek-autor

Kategorie: Ludzie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.