W ramach programu „Organizacje pozarządowe bibliotekom” Fundacja Wspomagania Wsi zaprosiła biblioteki gminy Jasło do udziału w projekcie “Prosto i przystępnie o domowych finansach”. Wśród 67 bibliotek biorących udział w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, które otrzymały oferty współpracy od sześciu organizacji pozarządowych znalazła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach. Bardzo ucieszyły nas wyniki konkursu oraz wiadomość, że po raz kolejny będziemy współpracować z FWW.

Projekt, w wyniku którego poznamy tajniki mądrego gospodarowania budżetem domowym, rozpoczyna się już w listopadzie 2012 roku i potrwa do czerwca 2013 roku. Inicjatywa polega także na upowszechnianiu wiedzy o domowych finansach i wprowadzeniu do bibliotek zajęć z zakresu podstawowej edukacji finansowej.

Świat bibliotek i świat pozarządowy mają sobie dużo do zaproponowania. Organizacje pozarządowe mają unikalną wiedzę i doświadczenie w rozwiązywaniu konkretnych problemów istotnych dla mieszkańców wsi i mniejszych ośrodków miejskich. Dzięki temu będą wspierać bibliotekarki i bibliotekarzy w ich codziennych staraniach, aby biblioteka stała się otwartym, atrakcyjnym miejscem spotkań, w którym ważna jest zarówno tradycja miejscowości, jak i korzystanie z nowych technologii.

Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich mieszkańców gminy Jasło, w którym odsłaniamy tajniki mądrego gospodarowania budżetem domowym. Bliższe informacje o projekcje w GBP lub pod numerem telefonu 13 442 83 66.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.