Brzdęk! w kosmosie, od wydawnictwa Lucrum Games –  to przygodowa gra, która przenosi nas na pokład flagowego okrętu kosmicznego, potężnego złego lorda rządzącego całą galaktyką. Gracze wcielają się w złodziei, którzy postanawiają odciążyć wielkiego złego z co wartościowszych artefaktów, zgarnąć co się da i zniknąć! Oczywiście kluczowe jest tutaj ciche podejście, im więcej hałasu narobi się po drodze tym zwraca się na siebie większą uwagę złego lorda. Trzeba uważać, bo jeśli zły zorientuje się, że zginęła jedna z jego „zabawek” wkurzy się nie na żarty i wtedy lepiej żeby złodzieje jak najszybciej uciekali do kapsuł ratunkowych.

Gra polega na tzw. budowaniu talii kart. W każdej turze gracz zagrywa 5 kart z wierzchu swojej tali w wybranej kolejności. Dzięki tym kartom może poruszać się po planszy, walczyć z przeciwnikami oraz co najważniejsze zdobywać nowe karty. Nowo zakupione karty trafiają na stos kart zużytych. Gdy skończą się karty w tali stos kart odrzuconych jest przetasowywany i staje się nową talią, dzięki czemu z biegiem gry nasze talie stają się coraz lepsze. Niektóre karty wywołują dodatkowy efekt brzdęku. Gracz musi dać swoje kryształki do puli. Pula wszystkich kostek trafia do sakwy, z której losowane są kostki w chwili wywołania ataku złego lorda. Im gracz narobi więcej hałasu tym większe szanse na otrzymanie obrażeń.

Każdy z graczy sam decyduje jakie karty dokupuje dzięki czemu sam decyduje czy chce talię, która pozwala na szybkie poruszanie się, czy woli taką, która daje więcej ataku albo więcej punktów do zakupu nowych kart, dzięki czemu będzie można zdobyć te najdroższe – najlepsze karty przed przeciwnikiem.

Zasad i możliwości jest naprawdę sporo. Wszystko komplikuje dodatkowo to, że pomieszczenia w statku też mają swoje zasady. Sam statek buduje się z modułów, które można dodatkowo wymieniać zmieniając układ pomieszczeń. W niektórych miejscach dodatkowo rozkłada się „sekrety”, które dają posiadaczowi dodatkowe punkty na koniec lub inne bonusy. W czasie gry zdobywa się kredyty, za które można również w trakcie gry kupować bonusy itd…

Gra jest bardzo wciągająca i wymaga przynajmniej godziny na rozegranie jednej partii, im więcej graczy tym dłuższy czas rozgrywki. Nie da się ukryć, że gra jest przepełniona nawiązaniami do popkultury i zabawnymi dykteryjkami w opisach kart. Na pewno każda chwila spędzona nad planszą nie będzie stracona! Gra przeznaczona jest dla osób 12+, jest dość skomplikowana  i dla młodszych graczy raczej się nie nadaje.  Olbrzymie pudełko z grą przepełnione wieloma elementami, kostkami, kryształkami, kartonowymi elementami i drewnianymi figurkami warte jest swoich pieniędzy. Polecamy tą grę każdemu fanowi gier przygodowych!

Gra zakupiona w ramach projektu „Sezon na Planszówki”

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.

 

 

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.