Dylematy – gra towarzyska od wydawnictwa Rebel. Polega ona na podejmowaniu bardzo trudnych decyzji oraz odgadywaniu tego jak w danej sytuacji zareaguje większość graczy. Gracze kolejno ciągną kartę zawierającą jakiś dylemat wraz z odpowiedziami A i B. Odczytują ją i po krótkiej dyskusji na jej temat każdy z graczy pokazuje jedną z kart odpowiedzi (A lub B). Jeśli odczytujący kartę zgadł jak zagłosuje większość otrzymuje punkt i kartę losuje następna osoba.

Ze względu na poruszane w grze tematy jest ona przeznaczona raczej dla osób dorosłych. W grze przewidziano co prawda 3 osobne talie z dylematami: zieloną z pytaniami dostosowanymi do wieku 12+, pomarańczową 16+ i czerwoną 18+, jednak nawet pytania z zielonej tali bywają trudne dla dorosłych.

Cała przyjemność z rozgrywki zależy głównie od dyskusji nad poszczególnymi problemami. Jeśli posiadamy zgraną grupę przyjaciół i lubimy gry w stylu bardzo popularnego EGO – to ta gra jest dla ciebie! Na raz może w nią grać aż 15 graczy, a w pudełku znalazło się jeszcze parę rozszerzeń – jak kompas moralny- dający posiadaczowi podwójny głos, czy karty trybów gry – które zmieniają zasady przyznawania punktów, dzięki temu możemy dłużej cieszyć się grą.

W tą i w wiele innych gier będzie można zagrać na spotkania organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce.

Gra zakupiona w ramach projektu „Sezon na Planszówki”

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.