Gra wydawnictwa Black Monk to kolejna gra wymagająca skupienia, spostrzegawczości i refleksu. Tym razem przyjdzie zmierzyć się nam ze smokiem strzegącym skarbu.

W tej grze w przeciwieństwie do podobnych pozycji jest sporo zasad i możliwości. Nie tylko patrzymy ile jest symboli na kartach i w zależności od sytuacji albo nazywamy najpopularniejsze skarby albo łapiemy drewniany kufer, wypatrujemy również smoków i zgaszonych pochodni. Każda z tych sytuacji wymaga innego działania ze strony graczy. Robi to bardzo dużą ilość możliwości i wprowadza sporo zamieszania, szczególnie na początku przygody z tym tytułem. Przez co gra nie należy do najprostszych, wymaga koncentracji i refleksu. Mimo wszystko to bardzo fajna gra imprezowa, a dzięki większemu poziomowi skomplikowania bardziej nadaje się dla wytrawnych graczy.
Gra jest bardzo ładnie wykonana, kolorowe karty ze skarbami utrzymane w humorystycznej stylistyce oraz drewniane żetony kufra i tarczy są solidne i na pewno wytrzymają nie jedną partię.

By zagrać w tą grę wystarczy kawałek stołu i 30 minut czasu. Gra jest intensywna, zabawna i zaskakująca, a koniec końców przed smokiem i tak nie wszyscy zdołają uciec!

Gra zakupiona w ramach projektu „Sezon na Planszówki”

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.