Misia i jej mali pacjenci, wydawnictwa Zielona Sowa, to seria książek dla dzieci o małej dziewczynce, która rozumie mowę zwierząt i potrafi je uleczyć. Na jej podstawie powstała również gra karciana. Na opakowaniu pisze wiek 4+ i z tym się zgodzimy jeśli czterolatek potrafi liczyć i zna cyferki. Czas 10-15 minut, dla 2-4 graczy.


Gracze wcielają się w weterynarzy, którzy leczą chore zwierzęta. Trzeba zebrać jak największą liczbę kart ze zwierzętami, ale musi się pamiętać, że można wyleczyć tylko te, które pojawią się w Twojej lecznicy w odpowiedniej kolejności. Osoba, która pierwsza zdobędzie 10 punktów, zostanie zwycięzcą.

Proste zasady gry i przede wszystkim przepiękne kolorowe karty zachęcają dzieciaki do zagrania. Nutka rywalizacji podkręca atmosferę. Gra składa się z 30 kart ze zwierzętami, 2 kart ze sprzętem weterynaryjnym oraz 4 obrazków kliniki na drzewie

 

Gra zakupiona w ramach projektu „Sezon na Planszówki”
Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.