Nie mów TAK nie mów NIE to rewelacyjna gra dla dzieci i dorosłych, coś w stylu „Gra w pomidora”.  Świetna propozycja na spędzanie czasu wolnego w domu.

Gra składa się z planszy i pionków, dzwonka oraz kart z pytaniami. Wersja pomarańczowa jest dla dzieci, natomiast zielona jest dla dorosłych. Pytania są bardzo podchwytliwe i strasznie mylące obejmują zagadnienia m.in. z historii, geografii, muzyki, sportu czy telewizji.

Używać dzwonka mogą tylko i wyłącznie osoby znajdujące się na polu Ding! w momencie kiedy rywal popełni wpadkę mówiąc „TAK” lub „NIE”. Osoba która odpowie prawidłowo na pytania przesuwa się o pole do przodu, jeśli nasz rywal wyłapie nasz błąd to on przesuwa się o jedno pole do przodu.

 Nie ma najmniejszych szans by nie zaliczyć wpadki i na zadanie nam tak absurdalnie proste pytanie nie odpowiemy na nie twierdząco TAK lub przecząco NIE….  Gra jest idealną lekcją dla wszystkich w używaniu wyszukanych słów i potyczkach językowych. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 7 roku życia, młodsze dzieci mogą się szybko irytować i nie radzić sobie z odpowiedziami, natomiast dorośli bawią się w tej grze znakomicie, ponieważ jest to świetna manipulacja drugim człowiekiem i tylko czekanie na błąd. Wygrywa ten kto pierwszy dotrze na środek planszy, popełni jak najmniej słownych wpadek lub wyłapie je u innych.

Gra zakupiona w ramach projektu „Sezon na Planszówki”

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.