Party Time Kids to inaczej kalambury. Gra wydawnictwa Albi przeznaczona dla graczy 7+, jednak nasza 6 latka super sobie poradziła. Plansza jest dwustronna – dwie wersje jedna przeznaczona dla więcej niż 4 osób (gra się drużynowo) oraz wersja dla 3 graczy (jednak my graliśmy w 4 osoby).
 

Gracz (lub drużyna) wybiera sobie kolor pionka. Następnie jeden z graczy losuje kartę i wybiera czy chce 🖐 pokazywać,✍ rysować, czy 💋 opisywać. Każdy obrazek na karcie ma swoją indywidualną punktację 1-3 dla każdej z metod w zależności jak trudno jest zaprezentować hasło na dany sposób. Gracz który zgadnie hasło przesuwa swój pionek o odpowiednią liczbę pól. Wygrywa ten, kto odgadnie jak najwięcej haseł. Oczywiście czas jest ograniczony i wyznacza go przesypujący się piasek w klepsydrze.
 
W wersji grupowej na planszy mamy oznaczenia, które nam narzucają czy mamy mówić, rysować czy gestykulować. Grupa, która odgadnie hasło przesuwa się o odpowiednią liczbę pół do przodu.
 
Do gry musimy przygotować sobie kartki i ołówki albo tablety do rysowania (nie ma ich w zestawie).
 
Jak wszystkie gry na bazie kalamburów – Party Time Kids – ćwiczy koncentrację uwagi oraz mobilizuje nas do myślenia.

 

Gra zakupiona w ramach projektu „Sezon na Planszówki”
 
Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.