Planszówki zawitają do Warzyc ponownie. Jednak ze względu na obecną sytuację niestety tylko wirtualnie. Przynajmniej na początku…

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce uzyskało dofinansowanie w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020”. Dzięki czemu zakupione zostanie blisko 50 nowych pozycji gier planszowych. Wśród nich znajdą się rozszerzenia do tytułów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pojawi się wiele klasycznych tytułów, których zabrakło poprzednio oraz będą nowości które zostały niedawno wydane. Oprócz gier planszowych pojawią się gry podwórkowe, te które doskonale znają starsi z dzieciństwa, takie jak guma do skakania, czy gra w klasy, jak i zupełnie nowe jak Mölkky. Kolejną nowością będą gry fabularne dla dzieci – doskonale rozwijające wyobraźnie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną zamiast tradycyjnych spotkań „Sezon na Planszówki” zostanie przeniesiony do Internetu. Organizatorzy przy współpracy z wolontariuszami będą nagrywać filmy prezentujące poszczególny gry, tłumacząc ich zasady i prezentując przykładowe rozgrywki. Oczywiście jeśli sytuacja na to pozwoli spotkania z planszówkami powrócą w tradycyjnej formie.

Na chwilę obecną trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy będą chcieli zaangażować się w ten projekt. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poopowiadać o grach planszowych, nie boją się kamery, są komunikatywni i kreatywni. Poszukujemy też chętnych do stania za kamerą. Jeśli ktoś zna się na kręceniu filmów, montażu i całej post produkcji, lub chce się tego nauczyć również zapraszamy. Szczegóły na poniższym plakacie rekrutacyjnym.


“Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.