Wsiąść do Pociągu Polska, to jedynie dodatek do gry Wsiąść do Pociągu Europa wydanej przez wydawnictwo Rebel. Nie można kupić samej gry „Wsiąść do Pociągu: Polska”, ponieważ nie da się rady grać bez kart wagonów i lokomotyw, oraz pionków.

Wsiąść do Pociągu Europa zakupiona została podczas poprzedniego projektu i cieszyła się ogromną popularnością, dlatego chcieliśmy dokonać w pewnym sensie kontynuacji zakupując w tym sezonie Wsiąść do Pociągu edycję Polską.. Porównując obie gry w edycji Europa mamy większe pole manewru, większą różnorodność tras niż w edycji Polska, dużo większa plansza, niestety nie ma tłumaczenia nazw miast stolic na język polski. W Edycji Polska dzieciaki uczą się rozmieszczenia miast wojewódzkich na mapie, oraz państw sąsiadujących. Ćwiczą logiczne myślenie, którą wybrać trasę, jakie kolory kart z wagonami i ile ich należy skompletować. Gra idealnie nadaje się na długie jesienne wieczory, ponieważ nie jest ona kilkuminutowa i trzeba na nią poświecić minimum godzinę. Idealnie gra się w nią w 3-4 osoby, wtedy jest nutka rywalizacji między uczestnikami. Rywalizacja może być zacięta od samego początku ponieważ sytuacja może się z każdą minutą odwrócić i ten kto wygrywał na początku w ostateczności może przegrać. Bardzo polecamy grę chyląc się jednak ku edycji Europa.

Gra zakupiona w ramach projektu „Sezon na Planszówki”

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.