Czy zastanawiałeś się kiedyś co wydarzyło się wcześniej: początek emisji serialu „Stawka większa niż życie” czy początek sprzedaży pakowanego, krojonego chleba…? Właśnie tego można się dowiedzieć z gry „Wtedy – kiedy?” . Jest to imprezowa gra karciana od wydawnictwa Egmont. 

Każdy z graczy układa swoją oś czasu ustalając w którym miejscu na jego osi czasu znajdzie się wylosowane wydarzenie.  W tej grze nie musimy znać dokładnych dat interesuje nas jedynie chronologia wydarzeń.  W pudełku znajdziemy ponad 500 wydarzeń, na dwustronnych kartach.

Wydarzenia zapisane  na kartach to nie tylko suche historyczne fakty, które każdy powinien znać. To także mniej poważne wydarzenia dzięki czemu gra nabiera zabawnego charakteru, a przy okazji przemyca odrobinę historycznej wiedzy. Dzięki dużej liczbie kart gra nie jest powtarzalna, choć sama rozgrywka jest dość monotonna i dużo tutaj zależy od ludzi przy stole.

W grę warto zagrać choćby tylko po to by sprawdzić swoją wiedzę na temat historii.

Gra zakupiona w ramach projektu „Sezon na Planszówki”

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.