W sobotę 24.04.2021 r. mieszkańcy Warzyc wraz z Radą Sołecką, Ochotniczą Strażą Pożarną,  Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Warzyce oraz uczniowie i nauczycie Szkoły Podstawowej w Warzycach zebrali się, by wspólnie posprzątać teren Wsi. Ponad 75 osób wyszło na ulice miejscowości zbierając około 3 godzin śmieci na poboczach i rowach. Zebrano 150 worków posegregowanych odpadów, które złożone zostały na placu przy Domu Ludowym. Cała akcja miała jednak smutny finał przed godziną 4.00, doszło do pożaru zebranych śmieci. W akcji gaszenia brały udział jednostki PSP w Jaśle oraz OSP KSRG w Warzycach.

Pożar udało się szybko opanować, ale śmieci są teraz rozrzucone i roznosi je wiatr po całym placu przy Domu Ludowym, wiele butelek zostało rozbitych.
Na miejscu zdarzenia była również policja, która prowadzi dochodzenie. Jeśli posiadają państwo informację dotyczącą osób, które mogły być odpowiedzialne za najprawdopodobniej podpalenie śmieci proszeni są o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Wielu mieszkańców naszej wsi zaangażowało się by usunąć śmieci wyrzucone gdzie popadnie przez bezmyślne i nieodpowiedzialne osoby, którym nie zależy na przyszłości naszej Małej Ojczyzny. Tym bardziej przykro jest patrzeć jak wielogodzinny trud dzieci, młodzieży i dorosłych został zrujnowany przez kolejną bezmyślną osobę.

W imieniu organizatorów Sołtys Edward Owsiak składa bardzo serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które ofiarowały swój czas, serce i zaangażowanie w posprzątanie Warzyc. Szczególne podziękowania należą się uczniom, przedstawicielom wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Warzycach wraz z opiekunami.

 

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.