Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Filia w Warzycach w dniu 14 marca b.r. zorganizowała spotkanie autorskie z Marią Tomasik w Zespole Szkół w Warzycach dla dzieci oddziałów 0 – III.

Autorka to mieszkanka Sądkowej, która od najmłodszych lat pisze wiersze oraz bajki. Zadebiutowała w 2008 r. tomikami wierszy pt. „Swojskie tematy, Sami swoi”, oraz „Kocham Cię ziemio, po której chodzę” natomiast w 2009 r. ukazała się bajka dla najmłodszych „Niezwykłe przygody wiejskiego kołacza”. W 2010 r. wydano tomik wierszy „Ogród wspomnień”. Najnowsza publikacja to bajka dla dzieci która ukazała się w 2012 r. zatytułowana „W gospodarstwie u Kacperka”.

Spotkanie z Marią Tomasik odbyło się w dwóch grupach. Najpierw autorka odwiedziła oddziały 0-I. Najmłodsi wysłuchali oraz co niektórzy samodzielnie odczytali napisane przez „Babcię Marysię” wiersze. Dyskutowali oraz zgadywali zagadki na temat zwierząt domowych i hodowlanych. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania dostał obrazek do kolorowania z książki pt. „W gospodarstwie u Kacperka”

Druga część spotkania odbyła się z klasami II-III. Na nim oprócz czytania i opowiadania o swych utworach Pani Maria zorganizowała konkurs na napisanie wiesza zaczynającego się od słów „Przyszła do nas wiosna…” ochotnicy mieli za zadanie dopisać 4 strofy wiersza. Pomysłowość oraz zaangażowanie uczniów przeszło wszelkie oczekiwania. Wszystkie wiersze zostały nagrodzone brawami a autorzy najciekawszych kompozycji dostali skromne upominki.

Dzieci zakończyły spotkania tańcem „Pulcino Pio” naśladując pojawiające się w piosence zwierzątka.

E. Wieczorek


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.