W dniach 19-20 III oraz 2-3 IV 2022 r. w Boguchwale odbyły się rozgrywki IV Ligi Podkarpackiej Seniorów w Szachach Klasycznych. W zawodach wzięło udział 20 drużyn z całego województwa podkarpackiego.

Rozgrywki miały wyłonić 3 drużyny z awansu do III Ligi oraz 4 drużyny spadające do V Ligi. Mecze odbywały się na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim w czasie 60 minut + 30 sekund na posunięcie dla każdego zawodnika. Wśród 20 drużyn, była również i nasza UKS Cebulka Warzyce, która tak jak to było rok temu z powodzeniem walczyła w IV Lidze. W tamtym roku spośród 16 drużyn zajęła ostatecznie 7. miejsce. W tym roku według rankingu przed zawodami byliśmy notowani na 17. miejscu w gronie 20 drużyn. Nasza ekipa spisała się jednak rewelacyjnie zdobywając 9 punktów i zajmując ostatecznie 8. miejsce w całym województwie. 

Skład drużyny:

Marcin Macek I – szachownica

Przemysław Kois II – szachownica

Edward Owsiak III – szachownica

Tadeusz Bator IV – wymiennie

Ksawery Forc IV – wymiennie

Kamil Błasik IV – wymiennie

Daria Kretowicz V – szachownica

Jesteśmy jedynym Klubem Szachowym, nie tylko w gminie Jasło, ale w całym powiecie jasielskim, dlatego z miłą chęcią zapraszamy każdego, kto chce do nas dołączyć lub po prostu pograć w szachy. Spotykamy się w Domu Ludowym w Warzycach w każdy piątek i gramy w godzinach 17.00 – 20.00. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt ze mną, Sołtysem Warzyc pod numerem 601 218 449. Informacje w sprawie rozgrywek IV Ligi Podkarpackiej dostępne są na stronie: wwww.chessarbiter.com

Edward Owsiak

szachy2
Szachy1

Kategorie: Szachy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.