Ponad 700 wolontariuszy – uczniów szkół podstawowych z Gminy Jasło weźmie udział w 27. edycji Akcji Sprzątanie świata 2020.

Choć tegoroczna Akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego i musimy o niego zadbać. Udział w Akcji zapowiedziały szkoły podstawowe z Jareniówki, Trzcinicy, nr 1 i 2 z Osobnicy, Opacia, Warzyc, Szebni, Niepli i Zespół Szkół Społecznych im. A. Mickiewicza w Jaśle.
W tym roku szczególną uwagę poświęcimy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych przedmiotów, które nas otaczają.
Urząd Gminy Jasło, koordynujący działania, przygotował dla szkół pakiety niezbędnego wyposażenia – worki oraz rękawiczki, które otrzymają wolontariusze podczas Akcji.
Sprzątamy Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w 3. weekend września: 18. (piątek), 19. (sobota) i 20. (niedziela) pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.
Źródło: Gmina Jasło
Kategorie: Ogłoszenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.