W dniu 06 stycznia 2023 r. w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Warzycach wystąpił Chór Laurenti wraz z Kwintetem smyczkowym w koncercie kolęd i pastorałek promujących świąteczną płytę chóru.

Świątynia wypełniła się ludźmi niemal po brzegi. Dzięki transmisji online z kościoła można było wziąć udział w wydarzeniu również zdalnie. Chór Laurenti wraz z Kwintetem smyczkowym zaprezentował ponad 15 kolęd i pastorałek. Były wśród nich te najbardziej znane jak i te mniej popularne ale równie piękne.

Poszczególne utwory zapowiadała Pani Lidia Witkowska przybliżając historię poszczególnych kolęd.

Koncert był wspaniałym, niezapomnianym wydarzeniem, jak stwierdził ks. Daniel Kosiba „Ucztą dla duszy i ciała”. Fenomenalne solowe głosy Karoliny Polak, Pauliny Pawluś wprost zapierały dech w piersiach. Potwierdzeniem zachwytu uczestników były długie oklaski na stojąco. Po wydarzeniu uczestnicy koncertu mogli nabyć płyty chóru.

Chórowi Laurenti akompaniował Kwintet smyczkowy w składzie: Maciej Wulw – skrzypce, Elżbieta Bukowiec – skrzypce, Jan Rysz – altówka, Beata Świątkowska – wiolonczela oraz Jakub Michałowski – kontrabas. Całość pod batutą Mateusza Gałuszki.

Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany zakupem płyt może zgłosić się do członków chóru.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.