23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To ustanowione w 1995 r. przez UNESCO święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. W tym właśnie dniu Filia GBP w Warzycach we współpracy z Zespołem Szkół w Warzycach gościła Edytę Zarębską wraz z mężem Robertem.

Edyta Zarębska jest bajkopisarką i ilustratorką, laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren ogłoszonego przez fundację Cała Polska czyta dzieciom. Zadebiutowała książką pt. Opowieści babci Gruni.

Na początku spotkania pisarka przebrana za wróżkę wyjaśniła dzieciom, kim jest babcia Grunia i jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Następnie pan Robert przeczytał uczestnikom fragment książki Opowieści babci Gruni oraz opowiedział jak powstaje książka i jakie osoby biorą udział w tym procesie.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, odpowiadały na pytania, odgadywały postacie, które rysowała bajkopisarka, dzieliły się swoimi pomysłami i śpiewały piosenki.

Na koniec uczestnicy powierzyli swoje marzenia „zaczarowanemu motylkowi” aby jak najszybciej się spełniły.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas od 0 – III SP z Warzyc.

Serdecznie dziękujemy Alicji Błasik – Sołtys wsi Warzyce  i Marii Owsiak – Radnej wsi Warzyce za pomoc w organizacji spotkania.

 

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.