127 lutego 2013 roku uczniowie klasy II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Warzycach wraz z wychowawcą panią Barbarą Maczuga odwiedzili Filię GBP w Warzycach.

Dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki, że jest to miejsce nie tylko udostępniania i wypożyczania książek ale również miejsce spotkań tematycznych, autorskich gdzie odbywają się wszelkiego rodzaju zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz można darmowo skorzystać z komputerów i Internetu. Zaznajomiły się z regulaminem biblioteki, udostępnianiem zbiorów, kartami czytelników oraz książek. Nie zabrakło informacji na temat drogi powstawania książki od jej napisania do znalezienia się na półce w bibliotece. Dowiedziały się o pracy bibliotekarza, gdzie został obalony mit pani bibliotekarki siedzącej za biurkiem i czytającej książki. Przyszli czytelnicy zostali poinformowani co trzeba przynieść ze sobą i z kim przyjść by zapisać się do biblioteki.

Na spotkanie została zaproszona Monika Kocik lokalna poetka, która przedstawiła zebranym kilka swoich wierszy m.in. „Mądrość” i „Trzy ważne słowa” oraz udostępniła nagranie muzyczne swojego utworu „Tak łatwo”. Na zakończenie swojego występu Monika zaprezentowała wiersze dla dzieci „Wilk u dentysty”, „Gęś i prosię” a także „Brudas”.

Młodzi czytelnicy podczas spotkania mieli możliwość zadawania mnóstwa pytań. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali zakładki do książek oraz naklejki promujące akcję „Gmina Jasło Czyta Dzieciom”.

E. Wieczorek


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.