warsztaty_lato_2015_5Jak co roku  Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Filia w Warzycach oraz Świetlica w Warzycach Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu zorganizowały  Warsztaty dla dzieci i młodzieży przebywających na wakacjach w Warzycach.

Warsztaty odbyły się w dwóch terminach tj.: 20-24 lipca oraz 11-14 sierpnia. W zajęciach wzięło udział 20 młodych uczestników.

Zajęcia rozpoczęło wspólne ustalenie regulaminu – listy reguł, według których wszyscy uczestnicy powinni postępować, a także każdy pozostawił swój odcisk dłoni na znak zgody i akceptacji zasad  o wzajemnym poszanowaniu i kulturze zachowania się.

Najważniejszym celem warsztatów było to, aby każdy z uczestników dobrze się czuł w grupie i nie oceniał innych, dlatego też w pierwszym dniu została odczytana bajka edukacyjna  pt. „Przygody ołówka”, która uczy jak prawidłowo funkcjonować w grupie.

Każdy dzień warsztatów miał swoje hasło przewodnie: w świecie zagadek i rebusów, balonowo-wystrzałowo, pomyśl kreatywnie, gość niespodzianka, rusz głową – ciekawe rekwizyty, decoupage, kolorowo – bibułowo, łamigłówka – łamigłówka, z matematyką na wesoło, spotkanie z literaturą.

Młodzi uczestnicy nie tylko świetnie się bawili spędzając czas w miłej atmosferze, ale również zdobywali nowe umiejętności, rozwijali kreatywność i wyobraźnię. Podczas warsztatów odbyło się również spotkanie autorskie z Haliną Urban – obecni zapoznali się z dziedziną zwaną poezją oraz wierszami dla dzieci napisanymi przez gościa. Powstała gazetka ścienna w bibliotece z miejscami wartymi zobaczenia, zarówno w Polsce jak i na Całym Świecie, którym dzieci musiały przypisać prawidłowe nazwy. W innym dniu młodzi uczestnicy wykonali ilustracje do wiersza Jana Tuwima “Lokomotywa” domalowując pozostałe wagony, niewymienione w utworze wraz z ich zawartością. Podróżowali po świecie „latającym dywanem”, uczyli się tańczyć i śpiewać piosenki. Bardzo dużo radości przyniósł dzień zabaw i zawodów z balonami. Korzystając z pięknej pogody część zajęć odbyła się na zewnątrz, gdzie dzieci ozdobiły parking przy Domu Ludowym malując na nim kolorowymi kredami letnie krajobrazy. To tylko część opisanych atrakcji jakie dla dzieci i młodzieży zostały przygotowane w tym roku.

Filia GBP w Warzycach i Świetlica w Warzycach serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tegorocznych zajęciach.

E. Wieczorek

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.