W ostatnią sobotę czerwca (29.06.2019 r.) odbyło się drugie spotkanie z planszówkami. które upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Popołudnie uatrakcyjniła ekipa GraTy z Krosna, przywożąc dwa wielkie pudła ze swoimi dodatkowymi grami planszowymi. Uczestnicy mogli zmierzyć się z takimi tytułami jak IceCool, Gorący Ziemniak czy Rach Ciach. W wypożyczalni czekało tym razem ponad 70 gier planszowych.

Rzesza uczestników Warzyckich planszówek rośnie, z czego bardzo się cieszymy. W drugim spotkaniu wzięło udział prawie 70 osób, w pewnym momencie nawet zabrakło wolnych miejsc i dostawialiśmy kolejne stoły i krzesła. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kącik ze smakołykami.

Widać, że gry planszowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, również w Warzyckiej Bibliotece, gdzie gry dostępne są między spotkaniami. Przychodzi coraz więcej osób chętnych do gry w ciągu tygodnia. Spotkanie nie zakończyło by się tak dużym sukcesem, gdyby nie zaangażowanie naszych wolontariuszy, którym dziękuję za poświęcony czas. Największe podziękowania należą się jednak naszym uczestnikom, którzy ściągają na spotkania swoich znajomych, rodziców i przyjaciół, oby tak dalej! – Mówiła po spotkaniu Ewa Wieczorek – Koordynator Projektu.

Podczas spotkania ogłoszony został również konkurs plastyczny. Jest to pierwszy z konkursów, które będą organizowane na Warzyckich Spotkaniach z Planszówkami. Konkurs przeznaczony jest dla najmłodszych uczestników spotkań i nadal trwa. Tematyka prac plastycznych związana jest z grami planszowymi. Podczas ostatniego spotkania we wrześniu zaprezentowana będzie wystawa prac konkursowych!

Kolejne spotkanie już w lipcu br. o terminie będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy wszystkich chętnych: małych, dużych i dorosłych (posiadamy gry dla każdego!). Przypominamy również o tym, że uczestnictwo w spotkaniach wymaga zgody na przetwarzanie danych osobowych (dla dzieci poniżej 16 roku życia wymagana jest zgoda rodziców).

Organizatorzy szykują jeszcze wiele niespodzianek, o których będą informować w ciągu najbliższego miesiąca. Zapraszamy do zapisywania się do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/429652634278676/

Publikowane są tam najświeższe informacje oraz krótkie recenzje gier.

Zdjęcia wykonała Barbara Płaza (GraTy)

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 -2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, „Fundacja Przestrzeń Lokalna”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.