aimgp7281Przybrane stoły, stroiki, świeczki, choinki tworzyły piękny świąteczny klimat w Domu Ludowym w Warzycach. 12 stycznia br. na spotkanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach oraz Filię GBP w Warzycach we współpracy z Radnymi i Panią Sołtys przybyło prawie stu mieszkańców. Rozbrzmiały kolędy znane i mniej znane,  jednak wszyscy uczestnicy ochoczo przyłączyli się do chóru tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Spotkanie uświetniły dzieci, które specjalnie na tą okazję przygotowały swoje aranżacje kolęd i pastorałek: Paulina Tomaszewska z Szebni, Patrycja Filar z Trzcinicy, Natalia Gliwa, Paulina Myśliwiec i Grzegorz Budziak z Osobnicy oraz Paulina Pawluś z Warzyc. Kolędy w wykonaniu dzieci były czymś niezwykłym, w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia.

Było to pierwsze tego typu spotkanie w Warzycach, jednak jak organizatorzy zapewniają, nie ostatnie. Spotkania tego typu są ważne, nie tylko kultywują piękną tradycję wspólnego śpiewania kolęd, ale także integrują lokalną społeczność i są okazją do zaprezentowania niezwykłych talentów wokalnych młodzieży.

Mam ogromną nadzieję, że to spotkanie wpisze się do tradycji w Warzycach i z roku na rok będzie przybywać chętnych do wspólnego kolędowania.

Dyrektor GBP w Jaśle składa serdeczne podziękowania Pani Radnej Marii Owsiak i Pani Sołtys Aleksandrze Błasik oraz wszystkim Paniom w Warzyc, które tak ofiarnie pomagały w przygotowaniu oprawy całego spotkania.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.