W dniu 22.06 (w sobotę) odbyła się w Warzycach impreza pt: „Wieczór Sobótkowy”, którą miałem przyjemność zorganizować wraz z Radą Sołecką. Najważniejszym pytaniem do samego końca było, czy pogoda nam dopisze gdyż w przypadku każdej imprezy plenerowej jest to kluczowy temat.

Na szczęście jednak wszystko odbyło się po naszej myśli i mimo tego, że kilka kilometrów dalej, bo w Jaśle lało podobno całkiem mocno, to u nas tylko pokropiło i nie wystraszyło nikogo. Muszę przyznać, że tego wieczoru nawet komary nas oszczędziły i nie były takim utrapieniem jak kilka dni wcześniej. Wszyscy mogli się cieszyć dobrą pogodą i skupić na świętowaniu tej najkrótszej nocy. W tak ciepły wieczór najbardziej smakowało chłodne piwko, ale i kiełbaski z grilla cieszyły się dużym wzięciem. Dopełnieniem tego wszystkiego była pięknie grająca harmonia, której właścicielem a jednocześnie wykonawcą melodii był nasz organista Mariusz Dybaś. Nie trzeba było nas długo namawiać do podłączenia się do tych melodii i tak to zaczęły” lecieć” po Warzycach „Hej Sokoły”, „Góralu czy ci nieżal”, „Szła dzieweczka do laseczka”, „Gdybym miał gitarę”, a co stolik to inna melodia. Dziękujemy Ci Mariuszu, zrobiłeś kawał dobrej roboty. Podziękowania należą się także firmom, które pomogły zorganizować tą imprezę,
a mianowicie: „Domicela”, „Delikatesy Centrum”, „Piekarnia Jerzy Piękoś”. Z dużą pomocą przyszli także strażacy na których zawsze można liczyć, a zwłaszcza ci młodzi chłopcy którzy od początku zaangażowali się w przygotowanie placu, oświetlenia, a później pomogli posprzątać teren. W imieniu całej Rady Sołeckiej chciałbym podziękować tym wszystkim, których dotychczas nie wymieniłem, a którzy dołożyli swoją cegiełkę, aby ten wieczór był właśnie taki jaki był.
Duże wrażenie zrobiły puszczane w niebo lampiony oraz wianki z kwiatów na głowach dziewczyn.
Dziękujemy panu Staroście Stanisławowi Pankiewiczowi oraz panu Wójtowi Wojciechowi Piękosiowi, że swoją obecnością podnieśli rangę tego spotkania i bawili się razem z nami.
Jesteśmy przekonani, że takie spotkania są w Warzycach potrzebne i integrują naszą społeczność, bo trochę zabawy i śpiewu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Cała Rada Sołecka dziękuje Wam za to, że przyszliście i pokazaliście jak mogą bawić się mieszkańcy Warzyc bez względu na wiek.

W imieniu Rady Sołeckiej
Sołtys Wsi Warzyce
Edward Owsiak

Zdjęcia: Rada Sołecka

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.