Przedstawiciele Warzyc do rady gminy pozostaną bez zmian. Zgodnie z informacjami Państwowej Komisji Wyborczej w Gminie Jasło w okręgu nr 10, czyli w Warzycach zgłoszonych jest jedynie 2 kandydatów:

Tadeusz Franciszek Dubiel
Maria Stanisława Owsiak

Nie jest to jedyny okręg, w którym nie zgłosili się konkurenci, podobna sytuacja ma miejsce w okręgu nr 1 – Bierówka i Zimna Woda, nr 3 – Chrząstówka i Niepla i nr 11 – Wolica i Żółków. W tych okręgach również zgłoszeni zostali tylko obecnie zasiadający w radzie.

Gminna Komisja Wyborcza w Jaśle obwieszczeniem wezwała zarejestrowane komitety wyborcze do zgłoszenia dodatkowych kandydatów, ustalając ostatateczny termin zgłoszenia na 28.10.2010, na godzinę 24:00. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, żeby pojawił się jeszcze jakiś kandydat z Warzyc.

Co ciekawe, to samo dotyczy Wojta Gminy Jasło – na to stanowisko jest również tylko jeden kandydat – obecny Wójt Stanisław Pankiewicz. Żaden z pozostałych komitetów nie zgłosił kandydatów na radnych w połowie z okręgów, więc nie mógł wystawić kontrkandydatury.

Zapytaliśmy radną Marię Owsiak oto czy uważa, że ta sytuacja wyjdzie Warzycom na dobre?

Praca w samorządzie nie jest łatwa i wymaga obycia. Wiem z własnego doświadczenia, że pierwszy rok pracy jest bardzo trudny i tak naprawdę Rada Gminy w tym okresie działa w nieco chaotyczny sposób. Obecny skład rady stworzył bardzo zgrany zespół, szczególnie widać to było po pracy poszczególnych komisji, które z roku na rok potrafiły coraz więcej osiągnąć. Wiadomo, że zmiany są potrzebne, z nowymi ludźmi przychodzą nowe pomysły, jednak warto je dokonywać z rozwagom, by nie zaprzepaścić tego, co do tej pory udało się osiągnąć.


Informacje odnośnie kandydatów można znaleźć na stronie PKW:

http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/180000/180504.html (zakładki Wybory do rady gminy i Wybory Wojta)

Aktualny ranking obecnej władzy samorządowej można znaleźć na przykład na stronie:

http://www.dobrzypolitycy.pl/lokalizacja/polska/woj-podkarpackie/powiat-jasielski/gmina-jaslo-0


Zachęcamy do komentowania

Kategorie: Wydarzenia

1 komentarz

Kazimierz · 30-10-2010 o 21:35

Gratuluję. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na frekfencję wyborczą.
Nie ukrywam, że bardzo liczę na elektorat warzycki w wyborach do Rady Powiatu.
Oto ranking obecnej władzy powiatowej w jaśle:http://www.dobrzypolitycy.pl/lokalizacja/polska/woj-podkarpackie/powiat-jasielski/top

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.